Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Sport
Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Juventusi kanë arritur një moment historik për klubin, duke arritur ta shënojë golin e 300-të me Aaron Ramseyn në Ligën e Kampionëve.   

Uellsiani e dërgoi topin në rrjetë pas një gabimi trashanik të portierit Guilherme, pas një goditje të Cristiano Ronaldos.

Kjo prekje do të thotë që Ronaldo ende nuk ka shënuar gol nga goditja e lirë prej që është pjesë e Bianconereve.

Forza Juventus Videos@ForzaJuveVids

Aaron Ramsey gets his first Champions League goal for Juventus!

Embedded video

275 people are talking about this

Golat 298 dhe 299  u shënuan nga Paulo Dybala kundër Lokomotivës në Torino muajin e kaluar.

Goli i parë i Juventusit në Ligën e Kampionëve u shënua nga Michele Padovano, në shtator të vitit 1995 në ndeshje me Borussia Dortmund.

Goli i 100 u shënua nga David Trezeguet, ndërsa 200-ti erdhi nga Sebastian Giovinco. /Telegrafi/
Loading...

Mos i humb

Mërgim Vojvoda: Ne e duam me zemër Kosovën

Opoja.net

Anglia me ndryshime të mëdha, formacioni i mundshëm ndaj Kosovës

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në duel me Anglinë, Challandes pritet të bëjë disa ndryshime

Opoja.net

Kosova pret Anglinë për ta përmbyllur një cikël fantastik të kualifikimeve për Evropian

Opoja.net

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net