K.F Opoja me rezultat të dobët për shkak të krizës financiare

Opoja Sport

Klubi Opoja ka zhvilluar miqësore me Rahovecin e cila ka treguar rezultat të dobët, pranuan 6 gola dhe nuk shënuan. 

Klubi I futbollit Opoja po kalon në vështërsi të shumta si nga mungesa e lojëtareve ashtu edhe nga ana financiare.

Secili klub mundohet të gjejë formën se si të mbijetojë dhe të shënojë edhe rezultate më të favorshme në elitën e futbollit.

“Klubit të futbollit Opoja ju mungojnë 8 lojëtarë nga viti I kaluar, kemi vështërsi të shumta financiare në klubin tonë, kemi përkrahje shumë të vogël nga Komuna”, tha Shkelzen Kalanderi, trajner I klubit për Opoja.net.

“Gjendemi në një situatë të papërshtatshme për arsye të mungesës së stadiumit në qytetin tonë, e cila çdo herë paraqet vështirësi në zhvillimin e garave”, ka thënë Kalanderi.

“Shpersojmë së edhe nga Komuna edhe nga biznesët private të na përkrahin financiarisht, e gjithashtu të mos mungojë edhe përkrahja e tifozëve të klubit” ka përfunduar Kalanderi. (Opoja.net)

Shkelzen Kalanderi
Shkelzen Kalanderi, Trajner i Klubit të futbollit Opoja. © Opoja.net

122 të infektuar me “COVID-19” në Dragash, pasqyrohen rastet aktive, të shëruarit dhe vdekjet

Opoja.net

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net