Opoja.net

Kabrioletët më të mirë për verën 2016

Teknologji
Kabrioletët më të mirë për verën 2016

Me ardhjen e verës edhe automobilat kabrio hapin kulmin që shoferët të shijojnë rrezet e diellit. Evropa njihet si vend ku modelet kabrioletë kanë sukses të madh. Gjermania prin me modele të tilla, ndërsa për çudi anglezët, që dihet se nuk kanë mot të mirë, janë në vendin e dytë.

“The Telegraph” ka përzgjedhur dhjetë modelet kabriolet më të mirë, që u përshtaten të gjitha shijeve dhe buxheteve, shkruan sot “Koha Ditore”.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

1. Smart ForTwo Cabri


Smart ForTwo Cabrio është modeli më i vogël në këtë listë prej dhjetë kabrioletëve më të mirë. Modeli me dy ulëse është kabrio i përsosur për ata që nuk duan shpejtësinë dhe nuk duan të marrin rrugë të gjata.

Me vetëm 88 kuaj fuqi në motor dhe dy ulëse në hapësirën brenda, Smart ForTwo arrin shpejtësinë maksimale prej 150 kilometrave për orë. Përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë, ky model e arrin për 11.7 sekonda.

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

Opoja.net

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

Opoja.net

Tre gjëra në rrjete sociale që mund t’iu ndëshkojnë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net