Opoja.net

Karateisti kosovar siguron medalje të bronztë në Zagreb

Sport
Karateisti kosovar siguron medalje të bronztë në Zagreb

Karateisti kosovar, Benjamin Shabani, është i fundit që ka fituar medalje në gara ndërkombëtare, duke ngritur lart flamurin e Kosovës.

Shabani morri pjesë në garat e Kampionatit Evropian të Universiteteve, për sportet luftarake, në qytetin e Zagrebit, shkruan lajmi.net.

Në këto gara, Benjamini ka garuar në kategorinë deri në 75 kilogramë, ku është stolisur me medaljen e bronztë./Lajmi.net/

Loading...

Mos i humb

Këto janë tri skuadrat që kanë bërë ofertë për Florent Hadergjonajn, largimi i tij i sigurt në janar nga Huddersfieldi

Opoja.net

Luan Krasniqi parashikon fituesin e super meçit Joshua-Ruiz Jr

Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Opoja.net

Zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA vendos të përdoret VAR-i

Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Opoja.net

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net