Opoja.net

Katër vdekur dhe 162 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Kosova
Katër vdekur dhe 162 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Katër pacientë me Covid kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë kryer 914 testime, mes të cilave 162 kanë rezultuar Covid positive. Në 24 orët e fundit ndërkohë, janë shëruar 150 qytetarë.

Në të dyja spitalet Covid në Tiranë, janë të shtruar aktualisht 231 pacientë, 15 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 98 të prekur në Tiranë, 8 raste në Fier dhe Elbasan, 6 raste në Durrës dhe Berat, 5 raste në Tropojë, 4 raste në Shkodër, 3 raste në Ura Vajgurore dhe Kuçovë, 2 raste në Krujë, Kurbin, Kavajë, Sarandë, Shijak, Skrapar, 1 rast në Korçë, Lezhë, Rrogozhinë, Gjirokastër, Malësi e Madhe.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 231 pacientë, 15 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (7 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 162

Të shëruar ne 24 orë 150

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 914

Testime totale 93,926

Raste pozitive 14,568

Raste të shëruara 9,115

Raste Aktive 5,208

Humbje jete 407

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 2704

Durrës 565

Shkodër 397

Lezhë 260

Korçë 241

Elbasan 233

Fier 223

Vlorë 184

Kukës 136

Berat 121

Dibër 80

Gjirokastër 56

Të hënën pritet të bie borë, këto janë temperaturat e javës së ardhshme

Opoja.net

QKUK e konfirmon vdekjen e 29 vjeçares shtatzëne nga koronavirusi, ishte nga komuna e Prizrenit

Opoja.net

Në dy ditët e ardhshme temperaturat deri në -5 gradë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net