Opoja.net
Meka Mish

Kë do të zgjidhte, Neymarin apo Mbappen – Perez do t’i dëshironte që të dy

Angazhimi i Zinedine Zidane si trajner i Real Madridit ka nxitur thashetheme të menjëhershme në lidhje me planet për afatin kalimtar veror.

Në prezantimin zyrtar të rikthimit të legjendës franceze, presidenti i klubit, Florentino Perez, nuk ka mundur t’i shmangë pyetjet lidhur me lojtarët që mund të vijnë të Los Blancos.

Dhe natyrisht se interesimi është shumë i madh për dy lojtarët më të shtrenjtë në qarkullim, yjet e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe dhe Neymar.

Florentino Perez, gruaja e Zinedine Zidane, Veronique dhe legjenda franceze (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Kur u përmend emri i francezit, Perez deklaroi me shaka se Zidane mund të ndihmojë në transferimin e tij, duke qenë se janë bashkëkombës.

Ndërsa kur i është kërkuar që të zgjedhë ndërmjet Mbappe dhe Neymar, presidenti i Realit ka thënë se do t’i dëshironte që të dy në skuadër. Sidoqoftë, planet rreth transferimeve duhet të presin, pasi Mbretërit duhet ta përfundojnë sezonin aktual.

“Tash për tash, jemi të interesuar që ta përfundojmë mirë sezonin dhe të nisim përgatitjet për sezonin e ardhshëm”, është shprehur Perez. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net