Opoja.net

Kelmendi bën Rusinë që ta nderojë flamurin dhe himnin e Kosovës (Video)

Sport
Kelmendi bën Rusinë që ta nderojë flamurin dhe himnin e Kosovës (Video)

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Kazan të Rusisë, ka bërë që ky kundërshtar i Pavarësisë së Kosovës të nderojë himnin dhe flamurin e shtetit më të ri të Evropës.

Derisa është ngritur në piedestal, Kelmendi dhe publiku në arenën ku po mbahet kampionati evropian kanë dëgjuar intonimin e himnit të Republikës së Kosovës, përcjell koha.net.

Garda ushtarake i ka bërë nderim flamurit deri sa ai po ngrihej.

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net