Opoja.net

Kërkohet nga Barcelona, Real Madrid, PSG dhe Chelsea, Lyoni i cakton çmimin e largimit Mendyt

Sport

Ferland Mendy është njëri nga mbrojtësit e majtë më të mirë aktualisht në Evropë.

Mbrojtësi francez ka shkëlqyer në dy vitet e fundit me fanellën e Lyonit pas transferimit nga Le Havre.

E falë paraqitjeve të mira interesim për të kanë shfaqur skuadrat më të mëdha evropiane.

Barcelona,Real Madrid, Chelsea dhe Paris Saint Germain janë katër skuadrat e mëdha që janë në kërkim të mbrojtësit anësorë.

Ferland Mendy. (Foto: Shaun Botterill/Getty Images)

Dëshira e lojtarit është të luaj në një skuadër më të madhe dhe Lyon duket se nuk do t’ia mohon këtë dëshirë.

Klubi francez i ka caktuar edhe çmimin e largimit yllit të ri francez.

Për ta lënë të lirë të largohet Mendyn, Lyon po kërkon nga skuadrat e interesuara 45 milionë euro.

23-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 33 ndeshje me fanellën e Lyonit, ku ka shënuar tre gola dhe ka bërë pesë asistime. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net

Kjo është skuadra e radhës nga Premierliga që kërkon Muriqin

Opoja.net

Në Shkup do të ketë policë të Kosovës gjatë ndeshjes së Kombëtares me Maqedoninë

Opoja.net

Karateistët synojnë pikë në Dubai për turneun kualifikues të Parisit, që vlen për kualifikim në “Tokio 2020”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net