Këta janë futbollistët më të paguar në botë

Sport
Këta janë futbollistët më të paguar në botë

Forbes publikon listën, këta janë futbollistët më të paguar në botë.

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në botë.

Revista “Forbes” ka realizuar një listë të futbollistëve më të paguar në botë e cila kryesohet nga Lionel Messi.

Argjentinasi ka lënë prapa dyshen Cristiano Ronaldo dhe Neymar, derisa Kylian Mbappe gjendet në pozitën e katërt, transmeton lajmi.net.

Lista e plotë:

Lionel Messi (Barcelona dhe Argjentinë) $126m

Cristiano Ronaldo (Juventus dhe Portugali) $117m

Neymar (Paris St-Germain dhe Brazil) $96m

Kylian Mbappe (Paris St-Germain dhe Francë) $42m

Mohamed Salah (Liverpool dhe Egjipt) $37m

Paul Pogba (Manchester United dhe Francë) $34m

Antoine Griezmann (Barcelona dhe Francë) $33m

Gareth Bale (Real Madrid dhe Uells) $29m

Robert Lewandowski (Bayern Munich dhe Poloni) $28m

David de Gea (Manchester United dhe Spanjë) £27m.

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net