Opoja.net

KF “Liqeni U13” kampion në Proligën Regjionale të Prizrenit

Opoja Sport
KF “Liqeni U13” kampion në Proligën Regjionale të Prizrenit

KF “Liqeni U13” sot ka zhvilluar ndeshjen e fundit me KF “Albionet” duke fituar me rezultat 3 me 0, në Dragash. Me këtë fitore talentet e Klubit “Liqeni” janë shpallur kampion në Proligën Regjionale në Prizren.

Klubi i futbollit “Liqeni” ka arritur rezultate të mira në këtë kampionat, duke kryesuar e para në tabel dhe duke fituar kampionatin.

kf liqeni 5

Talentet e klubit “Liqeni” nga Dragashi, janë duke shprehur interesim edhe në arenën ndërkombetare të futbollit. Disa nga këta talent kan aplikuar për shkollën e futbollit “Ajax” e cila cilesohet nderë më e mira për talent të rinjë nga shkolla e futbollit.

Federata e Futbollit të Kosovës, prit që gjatë kësaj javë edhe zyrtarisht të shpall kampionin “Liqeni” në Proligën Regjionale të Prizrenit. FFK-ja do të ndajë medaljet dhe kupën për kampionin “Liqeni” në një ceremoni të organizuar.

© Opoja.net

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net