Opoja.net

KF Opoja mposhtë KF Artakollin

Opoja Sport

Ekipi opojan sot ka arritur të mposht skuadren nga Vushtrria KF Artakolli me rrezulltat 3 me 1. Golat për KF Opojën u shënuan nga Muhamed Sejfi, Rystem Shala dhe Ditëlind Reshiti.

Kështu KF Opoja shënon fitoren e tretë në këtë sezon duke grumbulluar 12 pikë me 3 fitore , 3 barazime dhe 10 humbje me 24 gola të shënuar dhe 42 të pësuar.

Në ndeshjet tjera u arriten këto rrezulltate:

KF Opoja – KF Artakolli ………3-1
KF Rahoveci – KF 18Korriku u nderpre në rrez. 9-0
KF Drini – KF Luftetari ……………..4-1
KF Besa – KF Lugu i Baranit………..0-0
KF Liria.M – KF Rilindja …………….1-2
KF Minatori – KF Behari …………….0-0
KF Vicianumi —->  këtë Gjiro Pushoi

Tabela:

1.   KF Rahoveci …………16…..40
2.   KF Luftetari…..………15…..33
3.   KF Artakolli……………16…..30
4.   KF Lugu i Baranit ….15…..27
5.   KF Behari……………..16…..25
6.   KF Drini………….…….14…..23
7.   KF Besa………….……16…..22
8.   KF Vicianumi…………15…..17
9.  KF Rilindja…………….15…..15
10.  KF Minatori………….14…..14
11. KF Liria.M……………15…..12
12. KF Opoja……………16…..12
13. KF 18Korriku…………15……8
/opoja.net/

Mos i humb

Kryesuesi në Dragash tregon si ndodhën gabimet me vota për PDK-në

Opoja.net

Zbulohen keqpërdorime në numërimin e votave në Dragash

Opoja.net

Në fshatin Kuk të Dragashit gjenden 94 mina të pashpërthyera që nga lufta e fundit në Kosovë

Opoja.net

Policia arreston dy persona në Dragash – Ua konfiskon pistoletat!

Opoja.net

“Solid” hap fabrikë në Dragash, kërkon 90 punëtore

Opoja.net

Ndodhë për herë të parë në histori të Topit të Artë, fituesi nuk është në listë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net