Opoja.net

KF Opoja ndeshjën për ligë barazon, ndërsa për kupë e humbë

Opoja Sport
KF Opoja ndeshjën për ligë barazon, ndërsa për kupë e humbë

Në javën e nëntë KF Opoja ka pritur në takim KF Dushkaja nga Gjakova, ndeshja është zhvilluar për ligën e Kosovës , pra Liga e dytë grupi A.

KF Opoja 1:1 KF Dushkaja – ndeshja për Ligën e Kosovës

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Takimi i zhvilluar në mes KF Opojës dhe KF Dushkajës ka përfunduar me rezultatin të barabartë 1 me 1, golin e vetën për Opojën e ka shënuar: Behar Rifaj.

KF Opoja në rënditjen tabelare gjëndet e 6-ta, me 13 pikë.

Ndërsa në takimin tjetër KF Opoja e ka zhvilluar për Kupën e Kosovës, ndeshja u zhvillua në stadiumin Përparim Thaqi në Prizren. Opoja ka pritur KF Flamurtarin.

KF Opoja 1:4 KF Flamurtari – ndeshja për Kupën e Kosovës

Në këtë takim KF Opoja ka humbur ndeshjën për Kupë, Flamurtari doli të jetë fitimtar dhe të vazhdojë garën me tej.

Goli i vetëm i KF Opojës u shënua nga: Jenuz Kolloni.

© Opoja.net

Të martën hidhet shorti për Kupën e Kosovës

Kushtrim Guraj

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Një i infektuar sot me Covid-19 nga Dragashi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net