KF Opoja po i rikthehët lojës pozitive, barazon në një teren të vështirë

Opoja Sport
KF Opoja po i rikthehët lojës pozitive, barazon në një teren të vështirë

Përfundon ndeshja e gjiros së 18-të në kuadër të ligës së dytë grupi A, ndeshja në mes KF Dukagjini dhe KF OPOJA e cila u luajt në Sallën e Sporteve në Gjakovë përfundoi me rezultat të barabart 2-2.

KF OPOJA duket se ka filluar ta marr vetën pas humbjeve të shumta dhe problemeve të brendshme që e ndoqën sezonin e kaluar. Pasi që në krye të klubit u vendos kryetari i ri e poashtu edhe pati ndryshime në gjith strukturat e klubit duket se edhe rezultatet po fillojn të japin frute.

Loja e parë kundër KF UV Malisheva ishte një ndeshje shumë e fortë me shum raste nga dy anët por përfundoi në favor të skuadrës së Malishevës me vetëm një gol avantazh edhe pse kjo skuadë renditet e dyta në tabel, madje edhe vet krerët e këtij klubit uruan për ndeshjen e fortë.

Ndeshja e radhes ishte kundër KF Dukagjini nga Gjakova si musafir, kujtojm se ndeshja e parë kur OPOJA luante si vëndas përfundoi me rezultat 2-4 në favor të musafirëve, ndersa sot edhe pse me mungesa të startuësve kjo ndeshje përfundoi me rezultat të barabart 2-2.

Këto dy ndeshjet e para japin shpres se loja e KF OPOJA ka mar kthes pozitive dhe shum shpejt do i kthehën fitorëve të mëdha.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Ndeshjën e radhës klubi OPOJA do ta luaj si vëndas në stadiumin Përparim Thaci në Prizren kundër skuadrës KF Dardanët me datë 23 ose 24 të këtij muaji.

Ylli i madh arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Fari Kolloni

Margaritari i fjalës së shkruar në trevën e Opojës, Bedri Halimi

Opoja.net

Zyrtare: Edon Zhegrova është i Baselit

Opoja.net

Ylli i Real Madrid tregon pse e zgjodhi Milanin për t’u transferuar

Fari Kolloni

Liverpool dhe Real Madrid në luftë të madhe për Mbappen!

Fari Kolloni

Befason Joviç , dëshiron t’i bashkohet kësaj skuadre

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net