Opoja.net

KFOR-i nuk komenton projektligjin për FSK-në (Video)

Kosova
KFOR-i nuk komenton projektligjin për FSK-në (Video)

KFOR-i nuk dëshiron ta komentojë iniciativën e Presidentit Hashim Thaçi, që përmes një projektligji të ndryshojë misionin e FSK-së.

Klan Kosova ka pyetur këtë mekanizëm ndërkombëtar të sigurisë se a është konsultuar presidenti Thaçi me ta para se të ndërmerrte nismën ligjore për FSK-në.

Përgjigja e KFOR-it rreth veprimeve të Thaçit nuk ishte direkte por megjithatë kjo forcë pati një koment, njofton Klan Kosova.

Në përgjigjet e kthyera për Klanin, KFOR-i, po ashtu bën të ditur se do të përkrahë zhvillimin e FSK-së brenda mandatit që tani ka.

Zyra për media e KFOR-it i është shmangur edhe pyetjes se a mundet FSK ta ruaj paqen dhe stabilitetin në Kosovë.

Loading...

Mos i humb

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net

Qytetarët, shumë të pakënaqur me drejtimin politik të vendit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net