Opoja.net

Klinika e Onkologjisë ofroi 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë

Shëndeti
Klinika e Onkologjisë ofroi 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë

Klinika e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përkundër situatës së krijuar me Covid-19, ka vazhduar me ofrimin e shërbimeve mjekësore për pacientët me kancer.

Bazuar në raportimet nga kjo klinikë, vetëm për 9 javë janë ofruar 40 mijë shërbime të ndryshme mjekësore për pacientët, njofton Klan Kosova.

Nga raporti njoftohet se prej tyre janë ofruar 4 mijë e 500 shërbime të kimioterapisë, 4 mijë e 200 mjekime me kimioterapi intravenoze.

“Numri i pacientëve që marrin shërbime të kimioterapisë brenda dite është rreth 150”.

“Po ashtu, kishte 250 seanca të rrezatimit brenda jave, ku brenda dite rrezatohen deri në 50 pacientë. Në total, për këtë periudhë kohore kishte rreth 2 mijë seanca rrezatimit”.

klankosova.tv

Loading...

Mos i humb

Rreth 10 mijë të vdekur nga Covid-19 në Meksikë

Opoja.net

QKUK: 1798 lindje për tre muaj

Opoja.net

Stomatologët i kthehen punës me masa shtesë mbrojtëse

Opoja.net

Arsye përse duhet të konsumoni më shumë fruta deti

Opoja.net

Përdorimet popullore me lëngun e hudhrave

Opoja.net

Polonia i dhuron Kosovës maska dhe dezinfektues

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net