Opoja.net

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Sport
Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Trajneri gjerman Jurgen Klopp iu ka kërkuar lojtarëve të Liverpool-it që t’i veshin maskat dhe dorezat si masë preventive ndaj pandemisë Covid-19.
Premier League do të fillojë më 17 qershor pas një pezullimi tremujorë të shkaktuar nga përhapja e koronavirusit, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.
Andaj, siguria e lojtarëve po duket të jetë fokusi kryesor i Jurgen Klopp.
“Po duket të jetë një mjedis i sigurt, por ne kurrë nuk mund ta jemi të sigurt se nuk do të ketë infeksione. Ende kemi një jetë normale, djemtë janë të disiplinuar masivisht”.
“Ne veshim maska dhe nuk e kuptoj pse jo të gjithë në Angli nuk i përdorin ato – posaçërisht në hapësirat e mbyllura. Nuk e kuptoj, kjo e ka ndihmuar shumë Gjermaninë. Nuk jam ekspert, por kjo ka ndihmuar shumë atje”.
klankosova.tv

Loading...

Mos i humb

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Fari Kolloni

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Fari Kolloni

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Fari Kolloni

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Milani humb durimin ndaj Piolit, Rangnick brenda 9 ditësh mund të arrijë në San Siro

Fari Kolloni

Arsenal me ofertë të ‘ҫmendur’ për Antonie Griezmann

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net