Opoja.net

Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Sport
Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Gjest për t’i duartrokitur – Dortmund e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm.

Borussia Dortmund po lufton me COVID-19 këto ditë, dhe lojtarët dhe tifozët e kanë vërtetuar këtë.

Më parë, lojtarët kanë hequr dorë nga një pjesë e pagave për t’u siguruar të ardhura punëtorëve të klubit, tifozët mblodhën para për të ndihmuar spitalet, dhe tani klubi ka hequr dorë nga stadiumi i tyre për të shndërruar atë në spital të përkohshëm në betejën kundër COVID-19.

Stadiumi është kthyer në spital për të infektuar me koronavirus. Singal Iduna Park është stadiumi më i madh në Gjermani, dhe klubi pa ia ka dorëzuar atë shtetit për të parandaluar përhapjen e pandemisë.

Ata që kanë simptoma dhe mendojnë se kanë virusin do të testohen në pjesën veriore të stadiumit, i cili është kthyer në një izolim të madh. Brenda tij po ashtu janë vendosur edhe shtretër ku do të strehohen ata që janë pozitiv në COVID-19.

Ky vendim i tyre është mirëpritur në Gjermani, dhe vuri sërish në pah se Dortmund ka një zemër të madhe.

Loading...

Mos i humb

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj

Juventus pas Aouar

Kushtrim Guraj

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj

Rikthehet futbolli në Kosovë: Gjysmëfinalja e Kupës Prishtina-Drenica

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net