Opoja.net

Kolona të gjata edhe sot në vendkalimet kufitare me Serbinë

Kosova

Edhe në orët e hershme të mëngjesit të sotëm po vazhdon të ketë pritje të gjata në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Merdar dhe në Dheun e Bardhë.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, pritje më të gjata ka në pikëkalimin kufitar Merdar.

Në këtë pikë pritjet për të hyrë në Kosovë janë 100 deri në 120 minuta, apo gjatësia e kolonës së automjeteve deri në 1,200 metra.

Edhe pse Policia e Kosovës ka apeluar për të shmangur pikën kufitare në Merdar, mërgimtarët sërish po e zgjedhin atë.

Kurse në territorin e Serbisë pritjet janë 3 deri në 5 minuta. Pritje për të hyrë në Kosovë ka edhe në pikën kufitare tjetër me Serbinë, Dheu i Bardhë, ku pritet deri 90 deri në 110 minuta.

Kontrolloni pritjet në pikat kufitare të Kosovës në kohë reale përmes këtij LINKU. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Edhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

183 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 57 të tjerë

Opoja.net

Rritet çmimi i naftës

Opoja.net

42 anëtarë të Parlamentit Evropian letër Macronit, i kërkonë heqjen e vizave për Kosovën

Opoja.net

Masat anti Covid-19, Lutfi Haziri godet Hotin dhe Zemajn

Opoja.net

Rreth 40 për qind e mjeteve nga Pakoja Emergjente janë keqpërdorur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net