Opoja.net

Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në shtatë orë

Kosova

Kolonë e gjatë dhe pritje deri në shtatë janë duke përjetuar mërgimtarët që janë duke dal nga Kosova në pikën kufitare në Merdare.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në dalje të Merdares janë 400 deri në 420 minuta, kurse kolona e vetura është më e gjatë se 1300 metra.

Pritje të mëdha nuk ka në pikat tjera kufitare.

Në Dheun e Bardhë pritet 30-40 minuta, ndërsa në pikëkalimet tjera kufitare nuk ka pritje.

Gjatë sezonit të pushimeve verore dhe gjatë pushimeve të festave dimërore, mërgimtarët detyrohen të presin me orë të tëra në hyrje dhe dalje të Kosovës.

Për të përcjellë gjendjen në kohë reale në të gjitha vendkalimet kufitare të Kosovës me vendet fqinje klikoni në faqen e Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar.  /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

S’ka mjekë, repartet në spitalet rajonale drejt mbylljes

Opoja.net

Kush e dha lajmin e njohjes nga Xhamjaka i pari dhe si i kapi euforia liderët e Kosovës

Opoja.net

Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës

Opoja.net

Zvicra mbështetëse e proceseve në Kosovë dhe realizimin e projekteve në të mirë të qytetarëve

Opoja.net

Skenari i Kurtit për shkarkimet e bordeve

Opoja.net

Të enjten, shi dhe borë — por si do të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net