Opoja.net

Komuna e Dragashit në bashkëpunim me “KF Opoja” organizon turnirin “Ta afrojmë Diasporën përmes futbollit”

Opoja Sport
Komuna e Dragashit në bashkëpunim me “KF Opoja” organizon turnirin “Ta afrojmë Diasporën përmes futbollit”

Duke filluar nga data 14.08.2019, e mërkurë, nga ora 19:00, në fushën sportive të fshatit Bellobrad, do të organizohet turniri i futbollit të vogël “Ta afrojmë Diasporën përmes futbollit” për nder të Diasporës.

Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjitha ekipet të cilët kanë të paktën dy bashkatdhetarë nga diaspora. Loja do të jetë me nga 4+1.

Regjistrimi i ekipeve do të bëhet nga sot, në numrin 044392473.

Ky turnir do të organizohet si bashkëpunim në mes të Komunës së Dragashit dhe Klubit Futbollistik “Opoja”

Loading...

Mos i humb

Messi blen apartament në Milan, po transferohet në Inter?

Fari Kolloni

Pesë futbollistë të Gjilanit rezultojnë pozitivë me COVID-19

Fari Kolloni

Zyrtare: Finalja Drita – Linfield nuk do të luhet

Fari Kolloni

Pse nuk po arrihet marrëveshja Fenerbahce-Lazio për Muriqin, zbulohet arsyeja

Fari Kolloni

Conte e dëshiron Kessie në Inter, vjen reagimi i mënjëhershëm i Milanit

Fari Kolloni

Inter mposht Bayer Leverkusenin, kalon në gjysmëfinale të Europa Ligue

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net