Opoja.net

Komuna e Prizrenit blen 80 mijë euro vetura

Kosova
Komuna e Prizrenit blen 80 mijë euro vetura

Komuna e Prizrenit që udhëhiqet nga Ramdan Muja ka zgjedhur fundvitin për të blerë vetura.

Gjithsej 80 mijë euro i janë dhënë për këtë punë kompanisë “AHP”, shkruan Gazeta Fjala.

Në dosjen e tenderit nuk tregohet se për sa vetura bëhet fjalë e as lloji i veturës. Po ashtu, është e çuditshme dhe mund të këtë ndodhur për herë të parë që për të njejtin tender të mbyllur ofertuesit të japin çmim saktësisht të njejtë deri në centin e fundit. Pavarësisht se vlera e tenderit është mijera euro, përkatësisht shtatë shifëror.

Gazeta ka kontaktuar zyrtarin e komunës Isa Osmankaj, i cili i ka udhëhequr procedurat lidhur me këtë tender, por i njëjti nuk ka pranuar të flasë.

Loading...

Mos i humb

Ambasada e Kosovës në Austri njofton qytetarët për procedurat që duhet ndjekur në rast kthimi në vendlindje

Opoja.net

Qeveria heq reciprocitetin ndaj Serbisë, Hoti: Presim që edhe pala serbe të heq pengesat

Opoja.net

Qeveria Hoti e dominuar nga burrat, shoqëria civile kritikon numrin e ulët të grave në ekzekutiv

Opoja.net

IKSHPK apelon të qytetarët, bizneset dhe gastronomia që në mënyrë strikte t’i respektojnë rekomandimet ndaj COVID-19

Opoja.net

Prishet koalicioni mes LVV-së dhe LDK-së në Prizren

Opoja.net

Edhe 11 raste me coronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net