Opoja.net

Konjufca i dorëzon mandatin Vjosa Osmanit

Kosova
Konjufca i dorëzon mandatin Vjosa Osmanit

Glauk Konjufca i ka dorëzuar detyrën e kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmanit.

“Vjosa Osmani solli një diskurs të ri në shoqërinë tonë dhe aq më tepër që në krye të Kuvendit më në fund e kemi një grua për të cilën nuk kam dyshim se do ta kryejë këtë detyrë me nder dhe do ta fuqizojë rolin e Kuvendit”, tha Konjufca.

“Urime dhe të priftë e mbara”, përfundoi ai.

Nga ana tjetër Osmani tha se do të punojë për të bërë krenarë qytetarët e Kosovës.

Loading...

Mos i humb

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë – gjithsej 106 të infektuar

Opoja.net

Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë

Opoja.net

Kurti i përgjigjet Presidentit: Veç zgjedhje, tjerat janë shkelje kushtetuese

Opoja.net

Këto janë vendimet e reja të qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit!

Opoja.net

Nga sot ka filluar llogaritja verore e kohës

Opoja.net

Mësimi online do të vazhdojë deri më 6 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net