Opoja.net

Konjufca takon William Walkerin, merr urime për punën e re si kryeparlamentar

Kosova
Konjufca takon William Walkerin, merr urime për punën e re si kryeparlamentar

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ish-shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin amerikan William Walker, i cili po qëndron në vendin tonë, në vizitën e tij të përvitshme, në kujtim të masakrës së Reçakut.

Walker e uroi kryetarin Konjufca për zgjedhjen e tij në krye të Kuvendit të Republikës së Kosovës, duke i dëshiruar suksese në këtë detyrë të rëndësishme.
Kryeparlamentari Konjufca falënderoi ish-shefin e OSBE-së në Kosovë gjatë viteve 1998-1999, për angazhimin e tij të vazhdueshëm në mbështetje të Kosovës edhe ecjes së saj në rrugën e zhvillimit të përgjithshëm.

Konjufca vlerësoi se ambasadori Walker, ashtu siç ishte dikur zëri kumbues i të vërtetës për Kosovën, sot vazhdon të jetë përfaqësuesi kryesor i zërave për vënien në vend të drejtësisë për masakrën e Reçakut dhe masakrat e shumta të kryera nga shteti serb.
Kryeparlamentari Konjufca dhe ish-ambasadori Walker diskutuan edhe për zhvillimet politike në Kosovë, proceset nëpër të cilat po kalon vendi ynë dhe sfidat që atë e presin në të ardhmen.

Loading...

Mos i humb

Ish-deputeti Hatim Baxhaku kryen me sukses operacionin në zemër

Opoja.net

Kjo është kartëmonedha që falsifikohet më së shumti në tregun e Kosovës

Opoja.net

QUINT e sqaron pozicionin para takimit me VV e LDK: Nuk ndërmjetësojmë e as nuk favorizojmë asnjë parti e as lider

Opoja.net

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat

Opoja.net

Koronavirusi, IKSHP rekomandon këto masa parandaluese të sigurisë në aeroportin “Adem Jashari”

Opoja.net

Fshati i bukur kosovar që po merr pamje sikurse fshatrat zvicerane

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net