Opoja.net

Konkurrencë ndaj Elon Musk, miliarderi kinez pritet të ndërtojë kompaninë e parë për satelitë

Teknologji
Konkurrencë ndaj Elon Musk, miliarderi kinez pritet të ndërtojë kompaninë e parë për satelitë

Një miliarder kinez ka njoftuar se do të nisë projektin e parë të vendit për të ndërtuar një kompani për satelitë në mënyrë që të konkurojë me SpaceX nga Elon Musk

Li Shufu tha se satelitët e tij do t’i japin një avantazh në industrinë e makinave pa shofer dhe do të sigurojë sisteme më të sakta navigimi.

Li ka shtrirë perandorinë e tij përtej makinave duke eksploruar në hapjen e kompanive të tjera shkruan Internewscast.

Geely ka investuar në ndërtimin e trenave supersonik duke përdorur teknologjinë e lartë. Duket se përpjekja për të shkuar në hapësirë është një tjetër ambicie personale e miliarderit.

Loading...

Mos i humb

“Zoomi” kërkon falje për problemet pas mbingarkesës

Opoja.net

Facebooku lanson aplikacionin Messenger për desktop

Opoja.net

Skype lehtëson thirrjet, funksionon pa e instaluar aplikacionin

Opoja.net

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net