Opoja.net

Koronavirusi në Itali, publikohen shifrat e fundit

Rajoni
Koronavirusi në Itali, publikohen shifrat e fundit

Italia ka regjisruar 21 vdekje dhe 235 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit.

Italia regjistroi 235 raste të reja me koronavirus këtë të shtunë, një rritje e lehtë në krahasim me ditën e premte kur kishte 223.

Rastet e reja në Lombardi janë 95, 40.4% e totalit në vend. Në 24 orët e fundit kanë ndodhur 21 vdekje të reja, duke e çuar në 34 855 numrin e viktimave që nga fillimi i epidemisë.
477 persona ndërkohë janë shëruar.

Nga 71 pacientë në terapi intensive, më shumë se gjysma (36) janë në Lombardi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 13 Rajone nuk ka më pacientë në reanimacione.

Loading...

Mos i humb

Pamje nga droni, ja çka i bëri qytetit të Bejrutit shpërthimi

Opoja.net

Urdhër-arresti ndaj Arifit ia komplikon punën Qeverisë Hoti

Opoja.net

Guvernatori i Bejrutit shpërthen në lot, e krahason situatën me Hiroshimën

Opoja.net

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe?

Opoja.net

Tragjedia në Beirut, shkon në 73 numri i të vdekurve

Opoja.net

Tërheqja e parave të Trustit dhe ndihma për bizneset, në pritje të një ligji të ri

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net