Opoja.net

Koronavirusi: Një tjetër vdekje në Serbi, 34 raste të reja

Shëndeti
Koronavirusi: Një tjetër vdekje në Serbi, 34 raste të reja

Një person ka vdekur për shkak të pasojave të virusit korona në Serbi, me ç`rast numri i viktimave nga Covid-19 në këtë vend ka arritur në 239.

Atje janë regjistruar 34 raste të reja të infeksionit në 24 orët e fundit, 657 pacientë janë shtruar në spital ku dhe 12 prej tyre janë në respirator.

Numri i përgjithshëm i qytetarëve të shëruar në Serbi është 5,920, kurse numri i të infektuarve është 11.119, raporton Radio Kontakt Plus, transmeton Klan Kosova.

 

 

Loading...

Mos i humb

Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Kushtrim Guraj

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net