Opoja.net

Kosova 0:1 Sllovenia, statistikat pas pjesës së parë

Sport
Kosova 0:1 Sllovenia, statistikat pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë në “Fadil Vokrri”.

‘Dardanët’ janë duke humbur 0-1 nga Sllovenia në Prishtinë.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Sllovenia e gjeti golin e epërsisë në minutën e 22’, atëherë kur Kosova po luante mirë dhe po sulmonte portën e gjigantit të Atletico Madrid, Jan Oblak.

Haris Vuckic ishte ai që shënoi për mysafirët dhe golin e vetëm deri më tani pas 45 minutave në ‘Fadil Vokrri’.

Nga dy takimet e para në Grupin 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve, Kosova ka një barazim dhe një humbje, kjo është sfida e tretë për Dardanët.

Dardanët vijnë në këtë ndeshjes pas shuarjes së ëndrrës për të shkuar në “Euro 2020”, pasi në gjysmëfinale në play-off të Nations League, Kosova u eliminua nga Maqedonia.

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Bayerni i pari, Reali bie shumë poshtë – e kalojnë Barça dhe Juve

Kushtrim Guraj

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net