Opoja.net

Kosova arrin në Angli para përballjes me ‘Tre Luanët’

Sport

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur në Angli para përballjes së nesërme me ‘Tre Luanët’ në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

‘Dardanët’ do të përballen me anglezët në kuadër të Grupit A nga ora 20:45 në stadiumin ‘St. Mary’s Stadium’ të Southmaptonit.

Lojtarët e Kosovës tashmë kanë arritur në Angli, pasi sot në mesditë ishin nisur nga aeroportin ndërkombëtar ‘Adem .

Përfaqësuesja e jonë do të përballet me anglezët pas fitores 2-1 ndaj Republikës Çeke në ‘Fadil Vokrri’ e që janë të motivuar po ashtu edhe nga 15 ndeshje pa pësuar humbje.

Anglia është lider i Grupit A me nëntë pikë, Kosova me tetë, çekët me gjashtë, Mali i Zi dhe Bullgaria me nga dy sosh.

Kujtojmë se sot nga ora 20:45 Anglia U21 të përballet me Kosovën U21 në stadiumin ‘KCOM Stadium’ të Hull Cityt. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net