Opoja.net

Kosova e deklason Gjeorgjinë në Hendboll

Sport
Kosova e deklason Gjeorgjinë në Hendboll

Vjen edhe fitorja e parë e Kombëtares së Kosovës në kualifikimet e Botërorit.

Pas barazimit me Italinë, “Dardanët” kanë triumfuar  bindshëm ndaj Gjeorgjisë, të dielën në Benevento të Italisë.

Me rezultat 31:20, Kosova mori fitoren e parë, pas një disfate dhe një barazimi.

Dardanët luajtën mirë në këtë ndeshje dhe arritën fitoren e parë në këto kualifikime, pas barazimit me Italinë.

Loading...

Mos i humb

Burnley i ofron 28 milionë euro për Muriqin

Opoja.net

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net