Opoja.net

Kosova e Kroacia për fuqizim të bashkëpunimi në shëndetësi

Kosova

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Arben Vitia, priti në takim, Ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisiq.

Gjat takimit me Ambasadoren Barisiq, Ministri Vitia ka falënderuar shtetin e Kroacisë për ndihmën e dhënë Kosovës në rrafshin politik dhe në sektorin e shëndetësor dhe ka shprehur përkushtimin për fuqizimin e këtij bashkëpunimi.

Kosova dhe Kroacia kanë marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi dhe bashkëbiseduesit kanë shprehur gatishmërinë për fuqizimin e këtij bashkëpunimi snë rrafshin e avansimit të shërbimeve të reja dhe ngritjes së nivelit të profesionistëve shëndetësor me qëllim që qytetarëve të vendit t’u sigurohen shërbime shëndetësore cilësore e të sigurta. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Komuna e Prishtinës sot përuron tunelin dezinfektues në QKMF

Opoja.net

Thaçi: Kushtetuta jonë është dokumenti i mbrojtjes së integritetit të qytetarëve

Opoja.net

Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 vjet shkollë

Opoja.net

Me vargjet e Agim Ramadanit, Haradinaj kujton Epopenë e Koshares

Opoja.net

66 raste me koronavirus në Malishevë, 25 në Prishtinë

Opoja.net

14 raste të reja me koronavirus, shkon numri i të infektuarve në 224

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net