Opoja.net

Kosova e Shqipëria, me orar të njejtë

Sport
Kosova e Shqipëria, me orar të njejtë

Orari i ndeshjeve të Kosovës dhe Shqipërisë rrugës për kualifikime në “Rusia 2018” në të shumtën e rasteve është i njejtë.

Vetëm 3 herë në 9 ndeshjet e mbetura të grupeve përkatëse, Kosova e Shqipëria, kanë orën e ndryshme të lojës.

Kurse, 6 herë tjera do të kenë ndeshjen në orë të njejtë dhe atëherë duhet zgjedhur njërën direkt, ose duhet gjetur një vend me dy televizione.

Orari i ndeshjeve:

06.10.2016 Lihtenshtejni-Shqipëria 20:45 Kosova-Kroacia 20:45

09.10.2016 Ukraina-Kosova 18:00 Shqipëria-Spanja 20:45

12.11.2016 Shqipëria-Izraeli 20:45 Turqia-Kosova 20:45

24.03.2017 Italia-Shqipëria 20:45 Kosova-Islanda 18:00

11.06.2017 Izraeli-Shqipëria 20:45 Kosova-Turqia 20:45

02.09.2017 Shqipëria-Lihtenshtejni 18:00 Kroacia-Kosova 20:45

05.09.2017 Maqedonia-Shqipëria 20:45 Kosova-Finlanda 20:45

06.10.2017 Spanja-Shqipëria 20:45 Kosova-Ukraina 20:45

09.10.2017 Shqipëria-Italia 20:45 Islanda-Kosova 20:45

© Opoja.net

Zyrtare: Stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Kushtrim Guraj

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net