Opoja.net

Kosova e Shqipëria nisin diskutimet për Ligën Kombëtare

Sport
Kosova e Shqipëria nisin diskutimet për Ligën Kombëtare

Idenë e shfaqur së fundi nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, për krijimin e një lige kombëtare mes Shqipërisë e Kosovës, e kanë konfirmuar edhe drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Por në FFK thonë se për t’u jetësuar ky projekt i diskutuar për vite me radhë, duhet analizuar shumë çështje. Njëjtë është deklaruar ditë më parë edhe Duka, shkruan sot Koha Ditore.

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka thënë se për të krijuar ligën mbarëkombëtare duhet të shikohet se çka përfitojnë Shqipëria e Kosova. I pari i shtëpisë kosovare të futbollit ka thënë se për një ligë të përbashkët duhet edhe miratimi i Konfederatës Evropiane të Futbollit (UEFA).

Barcelona e feston ditëlindjen e 121-të me fitore madhështore kundër Osasunës

Kushtrim Guraj

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net