Opoja.net

“Kosova është Shqipëri” në ballinën e Tanjugut

Teknologji
“Kosova është Shqipëri” në ballinën e Tanjugut

Ueb-faqja e agjencisë serbe të lajmeve Tanjug mëngjesin e sotëm është sulmuar nga hakerët.

Në këtë faqe, në vend të përmbajtjes së lajmeve, ka qëndruar një flamur i zi me logon e UÇK-së dhe me mbishkrimin “Kosova është Shqipëri”.

Sajti, siç raportojnë mediat në Serbi, është sulmuar nga grupi i quajtur “rootx_kosovo”.

Ndërkaq, pas intervenimit të ekipit të IT-së, ueb-faqja është kthyer në funksion.

Agjencia e lajmeve “Tanjug” është shuar më 1 nëntor të vitit 2015, por ende vazhdon të funksionojë.

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net