Opoja.net

Kosova fillon të këndellet, merr një pikë ndaj Greqisë

Sport
Kosova fillon të këndellet, merr një pikë ndaj Greqisë

Kosova merr një pikë ndaj Greqisë.

Greqia dhe Kosova kanë ndarë pikët duke luajtur baras 0-0 në ndeshjen e xhiros së katërt të Ligës C, në Ligën e kombeve.

‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me shumë ndryshime në formacion, shkaku i mungesave.

Pjesa e parë nuk dhuroi gola, por rastet nuk munguan.

Vendasit grek ishin për një nuancë më të mirë, por edhe Kosova ka mundur të tregohet më e rrezikshme, por që Lirim Kastrati të provonte goditjen në dy raste, kur zgjodhi të pasonte për Benjamin Kollin.

Rasti kryesor i pjesës së parë, ishte penalltia e pritur nga Aro Muric në minutën e 18’.

Gjyqtari i ndeshjes dhuroi një penallti shumë të lehtë për Greqinë, por Aro Muric me një pritje të jashtëzakonshme, bëri që porta e Kosovës të mbetet e paprekur.

Gjatë vazhdimit të pjesës së parë, Muric bëri edhe disa pritje të mira, për të vërtetuar formën e mirë.

Vlen të ceket se gjatë kësaj pjese Bernard Challandes u detyrua të bënte zëvendësimin e parë, kur Florian Loshaj u lëndua, dhe u zëvendësua nga Anel Rashkaj.

Fillimi i pjesës së dytë i takoi në tërësi Kosovës, që pati dy raste të mira shënimi.

Ishte fillimisht Lirim Kastrati që pati një mundësi të mirë, por goditja e tij u prit nga portieri Odisseas Vlachodimos.

Nuk vonoi shumë dhe një tjetër rast shënimi u tregua për Kosovën, me Leart Paqaradën që lëshoi një goditje të mirë pas një lëshimi të grekëve në mbrojtje, por një futbollsit vendas, largoi topin nga vija e portës.

Vazhdimi i pjesës së dytë, ishte i barabartë si në lojë, por mbeti edhe në rezultat.

Ky ishte barazimi i dytë për Kosovën këtë sezon në Ligën e Kombeve, ku ka regjistruar edhe dy humbje.

Milani ka krijuar ekip fitues, s’di të ndalet edhe pa Ibrahimovicin

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Kushtrim Guraj

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net