Opoja.net

Kosova fiton thellë ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Sport
Kosova fiton thellë ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Kosova ka fituar bindshëm ndaj Luksemburgut në duelin e radhës parakualifikues për Eurobasket 2021.

Kosova ka shënuar fitore bindëse ndaj Luksemburgut, në kuadër të ndeshjes së tretë parakuaifikuese për Eurobasket 2021.

Dardanët triumfuan me rezultat, 109:88.

Pjesa e parë u mbyll 47:37, transmeton lajmi.net.

Dardan Berisha ishte basketbollisti më i dalluar te Kosova me 7 treshe, 32 pikë e 8 asistime.

Por, paraqitje të mirë shfaqën edhe Divine Myles me 23 dhe Mikaile Tmusic me 22. /Lajmi.net/ 

Loading...

Mos i humb

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net

Mike Tyson rrëfehet për përleshjen e tij të vetme sa ishte në burg

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net