Opoja.net

Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit

Sport
Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit

Kosova i ka kompletuar stërvitjet e fundit para përballjes me Gjibraltarin që zhvillohet nesër.

Ndeshja miqësore ndaj gjibraltarianëve zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, e që do të jetë parapërgatitje për atë ndaj Malit të Zi.

Bernard Challandes ka thënë në konferencë për media se Milot Rashica do të stërvitet ndaras ngas bashkëlojtarët e tjerë.

Në anën tjetër, Vedat Muriqi, Mërgim Vijvoda dhe Leart Paqarada kishin disa lëndime, por jo serioze dhe do të jenë të gatshëm.

Rashica, Herolind Shala dhe Benjamin Kololli, janë rikthyer nga lëndimet dhe do të jenë të gatshëm që do të luajnë për Kosovën ndaj Malit të Zi.

Ndeshja ndaj Gjibraltarit do të jetë shumë e rëndësishme për Përfaqësuesen tonë që ta komponojmë lojën edhe më shumë dhe të jenë të gatshëm për atë me malazezët.

Takimi për kualifikimet në Euro 2020 do të zhvillohet më 14 tetor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, por do të shpresojmë që Anglia ta mposht në udhëtim Republikën Çeke, në mënyrë që të pozicionohemi në rast të fitores ndaj malazezëve në vendin e dytë. /Telegrafi/
Loading...

Mos i humb

Burnley i ofron 28 milionë euro për Muriqin

Opoja.net

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net