Opoja.net

Kosova kërkon t’i japë fund ecurisë prej tetë ndeshjeve pa fitore, starton sfida

Sport
Kosova kërkon t’i japë fund ecurisë prej tetë ndeshjeve pa fitore, starton sfida

Ka nisur ndeshja në stadiumin Stožice Sports Park mes Sllovenisë dhe Kosovës.

‘Dardanët’ janë në kërkim të fitores së parë në Grupin 3 të Ligës C.

Kosova vjen në këtë ndeshje pas një ecuria shumë negative, në tetë takimet e fundit miqësore dhe zyrtare ‘Dardanët’ kanë pësuar gjashtë humbje dhe regjistrojnë dy barazime.

Sonte, në sfidën e para fundit në Nations League, Kosovës do t’i mungojnë të pezulluar: Herolind Shala dhe Benjamin Kololli, të lënduar: Bersant Celina, Idriz Voca, Florent Muslija dhe Arbër Zeneli, të kufizuar nga Covid-19: Milot Rashica dhe Leart Paqarada, probleme me dokumente: Betim Fazliji.

Në sulmin e Kosovës do të jetë i padiskutueshmi, Vedat Muriqi, derisa nga minuta e parë prapa tij është hedhur Edon Zhegrova, bashkë me Bernard Berishën dhe Valon Berishën.

Pas katër ndeshjeve në Grupin 3 të Ligës C, Kosova ka marrë vetëm dy pikë, gjendet në vendin e dytë dhe rrezikon rënien në Ligën D.

The post Kosova kërkon t’i japë fund ecurisë prej tetë ndeshjeve pa fitore, starton sfida appeared first on FaktePlus.

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net