Opoja.net

Kosova, me tre garues në Evropianin e mundjes

Sport
Kosova, me tre garues në Evropianin e mundjes

Evropiani vlen edhe për kualifikim në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ndërsa normën mund ta fitojnë vetëm dy vendet e para nëpër kategori

Tre mundësit më të mirë, Egzon Shala, Edon Shala dhe Alban Sopa do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian “Romë 2020”, që prej nesër deri më 16 shkurt mbahet në Romë të Italisë.

Egzoni garon në kategorinë -125 kilogramë, Edoni në -92 kg, ndërsa Albani në -70 kg.

Edoni dhe Egzoni prej disa ditësh ndodhen në kampin përgatitor në Romë, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Evropiani vlen edhe për kualifikim në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ndërsa normën mund ta fitojnë vetëm dy vendet e para nëpër kategori.

Mundësia e fundit për mundësit tanë që të kualifikohen në “Tokyo 2020” është turneu kualifikues që mbahet prej 19-22 mars 2020 në Budapest të Hungarisë. /Gazeta Express/

Loading...

Mos i humb

Wilder flet pas humbjes: Nuk ka arsyetime, sonte fitoi më i miri

Opoja.net

Nxënësi sërish më i mirë se mësuesi

Opoja.net

Kosova e detyruar ta ndryshojë listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Luksemburgut

Opoja.net

Air Albania nominohet për çmimin “stadiumi më i mirë i vitit 2019”

Opoja.net

Kosova merr fitore të madhe, e mposhti Islandën

Opoja.net

Lëndohet Edon Zhegrova, rrezikon edhe ndeshjen me Maqedoninë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net