Opoja.net

Kosova merr fitore të madhe, e mposhti Islandën

Sport

Kombëtarja e Kosovës në basketboll e ka fituar ndeshjen e parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Të enjten mbrëma në Prishtinë, Kosova fitoi ndaj Islandës me shifrat 80:78.

Kështu “dardanët” kanë bërë hap të rëndësishëm drejt kalimit me sukses të raundit të parë të parakualifikimeve.

Kosova të dielën luan në udhëtim ndaj Luksemburgut.

Loading...

Mos i humb

Arsenal dhe Man Utd në ‘luftë’ për yllin e Bayern Munich

Kushtrim Guraj

Milani pritet t’i mposht ekipet e mëdha për transferimin e ‘Pirlos’ së ri

Kushtrim Guraj

Ky është zëvendësuesi ideal i Messit te Barcelona

Kushtrim Guraj

Interi mund të nënshkruajë me Messin

Kushtrim Guraj

Pogba, plani A i Real Madridit, e Camvinga plani B

Kushtrim Guraj

AC Milan po e transferon 50 milionshin italian

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net