Opoja.net

Kosova merr programin VAR, Danimarka e përkrah FFK-në

Sport
Kosova merr programin VAR, Danimarka e përkrah FFK-në

Kosova ka arritur ta marrë programin VAR dhe së shpejti do të futet në funksion.

Kështu së paku ka konfirmuar faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës nëpërmjet një njoftimi.

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-s që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë programin për VAR, i cili do të fillojë të testohet në ndeshjet që Kombëtarja e Kosovës do t’i luajë si vendase, derisa në të ardhmen planifikohet fillimi i kësaj teknologjie edhe në kampionatin vendor.

Ndërkohë, gjatë këtij takimi presidenti i Federatës së Futbollit të Danimarkës, Jesper Møller, ka deklaruar se e ka marrë si mision që ta ndihmojë FFK-në, së bashku me institucionet shtetërore daneze.\

Agim Ademi dhe Jesper Moller

“Me dëshirën që Kosova të vazhdojë këtë organizim të mirë dhe transparencë të FFK-së, por edhe me rezultate të mira të ekipeve kombëtare, shpreh të gjithë simpatinë time për presidentin Ademi dhe ekipin kombëtar si dhe gjithë popullin futbolldashës të Kosovës”.

“Për këtë arsye kemi zgjedhur Kosovën që ta përkrahim në segmentet ku ajo ka nevojë”, ka theksuar presidenti i FF të Danimarkës, Jesper Møller, që është edhe anëtar i KE të UEFA-s.

Ky program do të futet në funksion vitin e ardhshëm kur Përfaqësuesja e Kosovës do të luaj miqësore në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, pasi deri më tani nuk është në program ndonjë takim miqësor. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Përballje dramatike, Ponte Prizreni triumfon ndaj Rahovecit

Opoja.net

Miqësorja me Suedinë: Kosova me disa mungesa

Opoja.net

Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

Opoja.net

Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Opoja.net

Zhegrova përsëri titullar për Baselin kundër Sionit të shqiptarëve

Opoja.net

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net