Opoja.net

Kosova mposht Luksemburgun në parakualifikueset për Kupën e Botës

Sport
Kosova mposht Luksemburgun në parakualifikueset për Kupën e Botës

Kosova ka shënuar fitoren e dytë në parakualifikueset për Kupën e Botës 2023.

Dardanët kanë mposhtur në udhëtim Luksemburgun me rezultat 80-84.

Kosova e nisi shumë mirë ndeshjen duke mbajtur avantazh deri në përfundim të pjesës së parë të ndeshjes.

Vendasit e nisën më mirë pjesën e dytë, por basketbollistët kosovar arritën të përmbysin dhe të fitojnë ndeshjen.

Loading...

Mos i humb

Liverpool merr fitoren e 30 këtë sezon në Premierligë, marshon drejt 100 pikëve

Fari Kolloni

Barcelona fiton derbin ndaj Espanyolit, pret gabimin e Real Madridit

Fari Kolloni

Dy lojtarët e njohur shqiptarë rezultojnë pozitivë me koronavirus

Fari Kolloni

Barcelona nuk heq dorë për Lautaron

Fari Kolloni

Rashica – Schick, dyshja që po synon Rangnick ta transferoj gjatë verës të Milan

Fari Kolloni

Ibrahimoviç vjen me deklaratë bombastike pas fitorës kundër Juventusit

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net