Opoja.net

Kosova po e dominon me lojë dhe rezultat Moldavinë, Kastrati gjen golin e parë në fanellën e ‘Dardanëve’

Sport
Kosova po e dominon me lojë dhe rezultat Moldavinë, Kastrati gjen golin e parë në fanellën e ‘Dardanëve’

Kombëtarja e Kosovës ka shkuar me epërsi 1:0 në pushimin e pjesës së parë në sfidën ndaj Moldavisë, që po luhet në ‘Fadil Vokrri’.

Është Lirim Kastrati realizatori i golit të vetëm të Kosovës.

Kastrati shënoi në minutën e 31′ të ndeshjes.

Kosova gjatë gjithë pjesës së parë ishte skuadër dukshëm më e mirë se mysafirët nga Moldavia.

Vlen të ceket se Kosova në minutën e 20′-të mbeti pa Amir Rrahmanin, i cili u zëvendësua pas një lëndimi të pësuar. Në vend të tij hyri Fidan Aliti.

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net