Opoja.net

Kosova po merr pjesë në ceremonin e hapjës së EYOF2017 (Video)

Sport
Kosova po merr pjesë në ceremonin e hapjës së EYOF2017 (Video)

Sot është hapur edicioni i 13-të i Festivalit Olimpik Dimëror Evropian për të rinj, në të cilën për herë të parë merr pjesë edhe Kosova.

Ky festival po mbahet në Erzurum të Turqisë, ndërsa Kosova do të përfaqësohet nga pesë sportistë.

Katër skitarë në disiplinat alpike dhe një snouborder do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë ngjarje sportive për të rinj.

Kjo është hera e parë që Kosova merr pjesë në një Festival Dimëror si ky.

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net