Kosova pranon 40 pajisje oksigjen-formuese nga qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i

Kosova
Kosova pranon 40 pajisje oksigjen-formuese nga qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i

Kosova ka pranuar një donacion prej 40 pajisjeve oksigjen-formuese nga qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i.

Kosova po kalon një situatë të vështirë me virusin Korona.

Vetëm gjatë ditës së sotme në Kosovë janë regjistruar edhe 196 raste të reja dhe 16 vdekje si pasojë e koronavirusit.

Në ceremoninë e pranimit të pajisjeve ka qenë i pranishëm ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj i cili tha se këto pajisje janë të dedikuara për kujdesin primar shëndetësor dhe do të shpërndahen në të gjitha komunat.

Ai ka falënderuar qeverinë e Luksemburgut dhe UNICEF-in për këtë donacion.

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Opoja.net

Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Opoja.net

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net