Opoja.net

Kosova synon ta vazhdojë serinë e takimeve pa humbje edhe kundër Anglisë

Sport

Kosova do të ketë ballafaqimin më të vështirë të mundshëm në kualifikimet për kampionatin evropian të vitit 2020.

“Dardanët” do të luajnë sonte kundër kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit – St Mary’s, i cili ka kapacitet prej 32505 ulësesh.

Përfaqësuesja jonë në këtë takim vjen pas një serie prej 15 ndeshje pa humbje ndërsa Anglia nuk ka humbur në këtë fazë të garave që nga viti 2007.

Kosova ndeshjen e fundit ka shënuar fitore me rezultat 2-1 kundër Republikës Çeke gjersa “Tre Luanët” kanë shkatërrua kombëtaren bullgare me rezultat 4-0.

Bernard Challenders po ballafaqohet me mungesa të shumta gjersa Gareth Southgate ka pothuajse ekipin e kompletuar për sfidën e sotme, e cila duhet të fillojë në ora 20:45.

Ndryshe, Kosova zë pozitën e dytë të renditjes tabelore të Grupit A me tetë pikë ndërsa Anglia është lider me nëntë pikë. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net