Opoja.net

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Sport

Kosovare Asllani ka nënshkruar tashmë zyrtarisht me klubin CD Tacon, i cili nga sezoni e ardhshëm 2020/21 do të quhet Real Madrid.

Mesfushorja kreative nga Kosova është bërë ‘galaktikja’ e parë e nënshkruar nga Real Madridi.

Transferimi i saj në kryeqytetin spanjoll është konfirmuar nga vet lojtarja, por edhe nga klubi.

Tacon ka bërë zyrtarisht nënshkrimin e reprezentueses së Suedisë, Kosovare Asllani, e cila ka qenë njëra nga yjet e Kupës së Botës në Francë, ku fitoi medaljen e bronztë me ekipin e saj kombëtar.

Kosovare Asllani

@KosovareAsllani

?? Proud to announce that I’ll be the first official signing for Real Madrid/Cd Tacon.
Excited to write history, to help build and be part of this teams journey from the very start.
It’ll be a dream to wear the most beautiful jersey in the world starting next season. HALA MADRID

View image on Twitter
3,227 people are talking about this

“Krenar për të njoftuar se do të jem nënshkrimi i parë zyrtar për Real Madrid/ CD Tacon”.

“Jam e emocionuar për të shkruar historinë, për të ndihmuar ndërtimin dhe të jem pjesë e këtij udhëtimi të ekipit nga fillimi”.

“Do të jetë një ëndërr për të veshur fanellën më të bukur në botë nga sezoni i ardhshëm, HALA MADRID”, ka shkruar Asllani në Twtter.

Loading...

Mos i humb

Arsenali mposht Burnleyn për fitoren e dytë në Ligën Premier

Opoja.net

Bayerni e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Barcelonën për Coutinhon

Opoja.net

Bayerni e fillon mbrojtjen e titullit me barazim, ndalet nga Hertha

Opoja.net

Milan synon transferimin e Florian Neuhaus, mesfushori cilësohet si “Leite Kaka gjerman”

Opoja.net

Konfirmohet nga FFK: Nuk ka më barazh, katër klube bien nga Superliga – tri ekipe në Evropë

Opoja.net

Liverpooli bëhet klubi anglez me më së shumti trofe të mëdhenj, kalon Unitedin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net