Opoja.net

Kosovarët të parët në rrjetet sociale, radha për faqen e FIFA-s

Sport

FIFA të enjtën ka prezantuar renditjen përfundimtare të Kombëtareve për vitin 2018.

Belgjika e mbyll vitin 2018 në krye të renditjes së FIFA-s, duke ruajtur avantazhin e vetëm një pike ndaj Francës ndjekëse dhe duke u bërë kështu “Skuadra e vitit”.

 

Në renditjen e ekipeve që kanë grumbulluar më shumë pikë në harkun e një viti Uruguai është e dyta, me 151 pikë të grumbulluara këtë vit, ndërsa e treta është Kosova, që e mbyll vitin si e 131-ta në botë, por me 133 pikë të fituara vetëm këtë vit.

Loading...

Mos i humb

Napoli – Milan: Formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Befasi në formacionet Tottenham – Arsenal

Fari Kolloni

Ish- volejbollistja e njohur shqiptare humb jetën si pasojë e koronavirusit

Fari Kolloni

Stien tregon arsyen pse Griezmann u largua pas pjesës së parë në fitoren e Barçës kundër Valladolidit

Fari Kolloni

Coutinho merr vendimin për të ardhmen pas finales së LK-së

Fari Kolloni

Barca po e blindon këtë lojtar

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net