Opoja.net
Meka Mish

Kosovari në Zvicër e pagëzon djalin me emrin ‘Daut Haradinaj’

Emri dhe mbiemri i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Daut Haradinaj është ripërtërirë.
Këtë e ka bërë Shqipërim Qufaj, një bashkëvendës i vëllait të kryeministrit, Ramush Haradinaj, shkruan Indeksonline

Kosovari i cili jeton në Cyrih të Zvicrës ka vendosur që djalin ta quaj Daut Haradinaj Qufaj.

Një vendim të tillë e mori pasi vëllau i Shqiprimit, Beqiri (dëshmor i kombit) ishte bashkëluftëtar i familjes Haradinaj.

Vlen të theksohet se familja Qufaj janë me preardhje nga Prilepi i Deçanit.

Mos i humb

Kolona deri në 250 metra në hyrje të Merdares, pritjet deri në 20 minuta

Opoja.net

Anëtari i bordit: Qeveria dhe MASHT-i, nuk mundë ta fajësojnë KShC-në për mos akreditimin e universiteteve

Opoja.net

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Opoja.net

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Opoja.net

Mbyllet Universiteti i Prizrenit

Opoja.net

Lituania pro heqjes së vizave për Kosovën, Finlanda e rezervuar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net