Opoja.net

Kosovë – Gjibraltar, formacioni i mundshëm – rotacion nga Challandes

Sport

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë, e cila do të zhvillohet sot (e enjte).

Kosova ka shfrytëzuar pushimin ndërkombëtar për të aranzhuar një miqësore me kombëtaren e vogël

Kjo ndeshje është e paraparë të zhvillohet sot në kryeqytet apo më saktë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ nga ora 18:00.

Ky takim miqësor do të jetë edhe si test para ndeshjes të së hënës, ku Kosova do ta luaj përsëri në shtëpi ndaj Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Trajneri Bernard Challandes ka kryer të gjitha përgatitjet me ekipin e tij dhe pritet t’i jap mundësi lojtarëve që kanë luajtur më pak deri më tani.

Ibrahim Dreshevic pritet të debutoj me Kosovën, ndërsa nga minuta e parë pritet të luajnë edhe Arbenit Xhemajli dhe Florent Hasani.

Nga minuta e parë mund të luaj edhe Lirim Kastrati, por deri më tani favorit janë Hasani dhe Florent Muslija

Formacioni i mundshëm i KosovësUjkani, Hadergjonaj, Xhemajli, Dresheviq, Paqarada, Voca, Rashkaj, Muslija, Hasani, B.Berisha, Nuhiu

/Telegrafi/

Mos i humb

UEFA hap hetime ndaj Kosovës, mund të marr dënim

Opoja.net

Kush qëndroi prapa koreografisë madhështore të ndeshjes Kosovë – Mali i Zi?

Opoja.net

Ëndrra vazhdon, fitore dhe spektakël ndaj Malit të Zi

Opoja.net

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’, kështjella e pamposhtur e ‘Dardanëve’

Opoja.net

UEFA paralajmëron spektakël në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në ndeshjen ndaj Malit të Zi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net