Opoja.net

KQZ: Nëse nuk ka ankesa, nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Kosova
KQZ: Nëse nuk ka ankesa, nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Pas përfundimit të numërimit të 1 mijë e 992 votave të diasporës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se do të veprojë në përputhje me ligjin për zgjedhjet e përgjithshme lidhur me shpalljen e rezultateve përfundimtare.

“Ligji për zgjedhjet e përgjithshme e lejon mundësinë që të bëhet ankesë brenda 24 orëve në PZAP lidhur me administrimin e numërimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Prandaj, duke e ditur se të martën rreth mesnatës është përmbyllur procesi i numërimit të fletëvotimeve sipas vendimit të Gjykatës Supreme, KQZ-ja është e obliguar që të respektojë këtë afat ligjor”, ka njoftuar KQZ-ja.

KQZ-ja ka theksuar do të komunikojë me institucionet përkatëse për të marrë konfirmim se nuk kanë ndonjë çështje në shqyrtim dhe pastaj do të mund të shpall rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve.

“Nëse nuk do të ketë ankesa brenda këtij afati, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpall rezultatet përfundimtare gjatë ditës enjte (7 nëntor)”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Për çfarë ishte bastisja në Zhur ku u vra polici?

Opoja.net

Ish-deputeti Hatim Baxhaku kryen me sukses operacionin në zemër

Opoja.net

Kjo është kartëmonedha që falsifikohet më së shumti në tregun e Kosovës

Opoja.net

QUINT e sqaron pozicionin para takimit me VV e LDK: Nuk ndërmjetësojmë e as nuk favorizojmë asnjë parti e as lider

Opoja.net

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat

Opoja.net

Koronavirusi, IKSHP rekomandon këto masa parandaluese të sigurisë në aeroportin “Adem Jashari”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net